Saturday, June 14, 2014

Bylo a bude


Poniváč raději běhám venku a pohybuji se na vzduchu čerstvém, tak značně zanedbávám virtuální svět. Inu což, nedá se nic dělat a já se na sebe za to nezlobím. Od Yukonu uběhlo už pár měsíců a mě narostli nehty téměř zpět. Ještě než jsem opustil Kanadskou půdu tak jsem se svou ženou konečně zdolal nezdolnou horu, kterou jsme třikrát předtím sváděli a nesvedli. Tvrdohlavě si stála osamocena a nechtěla žádnou společnost. Až na počtvrté nám dovolila vyvrcholit. A stálo to za to, kvůli nedostupnosti jsme měli celou horu jen pro sebe. Prodírali jsme se zasněženým lesem, drápali se prudkým svahem, měli strach z lavin, ale po sedmi hodinách výstupu nás odměnil neuvěřitelný 360° výhled, pokochali jsme se, víno popili a mazali dolu.

Vítr foukal ze západu na východ a nás tak odfoukl na rodnou hroudu k jezeru Máchovu. Zde jsme hned vyrazili do místních borových hájů a lesů aby jsme připravili cesty lesem nelesem pro závodníky a závodnice Mácháč Run Festu, naše další pohodová akce na Mácháči. Trošku se poběhalo, trošku se zakalilo a to, že zrovna slunce nesvítilo, nám vadilo jen ze zvyku.


No a nyní roztáčíme kohouty pípy v našem Aloha baru a užíváme léta v borových hájích u jezera a chystáme se na extrémní triatlon ve švýcarských Alpách 21.6.


Because I am rather out in the nature and breath fresh air, I am greatly neglecting the virtual world. Well, nothing can be done and Iam not mad at myself forthat. It has been  a few months from Yukon  and my nails almost have grown back. Before I left Canadian land, together with my wife we finally broke the unbreakable Cloudburst mounatin. Three times  we failed before we succeeded. Cloudburst mt., stubborn as hell, stood alone and did not want any company. Except for the fourth time when she allowed us to reach the top, climax. And it was worth it, because of her inaccessibility we had the whole mountain to ourself. We scrambled through the snowy forest,climbed the steep slopes, had a fear of avalanches, but after seven hours of hard work we were rewarded with an incredible 360 ° view, we enjoyed the view and we drank wine.

Wind was blowing from west to east it it blowed us off to our birth land, Czech Republic and Macha lake. Straight away we started with Machac Run fest preparation, another chill out event we are organizing at the lake. Peaople ran, people raced, people danced at the party hard and no one mind the sun hidden behind the rainy clouds.

And now we are friends with beer tap at our bar and enjoying the summer at the lake. Getting ready for extreme triathlon in Swiss Alps, Swissman 21.6.

No comments:

Post a Comment

NÁVŠTĚVNOST

KONTAKT

Tel: +420 733 694 574

Email: venca@janfrancke.com
janfrancke@gmail.com